Labākais Tavai ikdienai, ko iesaka ārsti.

Ja estētiskās procedūras ieplānotas vasarā

Noderīgi Lasīšanas laiks: 3 min

Ja sagadījies, ka tieši vasarā ir vairāk laika un līdzekļu, ko veltīt ādas skaistuma un veselības uzlabošanai, iespēju tam netrūkst. Dažas procedūras gan jāatliek līdz rudenim, bet daudzas var veikt arī pavasarī un vasarā. Par risinājumiem ādas stāvokļa uzlabošanai stāsta Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģe Ineta Mauriņa.

Šodien sniedzam vispārēju ieskatu, bet tas, kuras procedūras piemērotas katram konkrētam cilvēkam un kā tās vispareizāk kombinēt – jānoskaidro individuālā konsultācijā pie dermatologa, pārrunājot nianses.

PRP: lai āda strādātu

Metodes pamatā ir paša pacienta asins plazmas izmantošana, kura ar speciālas tehnoloģijas palīdzību ir bagātināta ar trombocītiem. No vēnas tiek paņemts neliels daudzums asiņu, kas nonāk mēģenē ar speciālu gēlu, tā tiek ielikta centrifūgā, lai atdalītu ar trombocītiem bagātināto asins plazmu, ko pēc tam ievada pacienta ādā. Ievadīšanas tehnika ir līdzīga kā mezoterapijā.

Ar trombocītiem bagātinātā plazma satur augšanas faktorus, vitamīnus un aminoskābes bioloģiski pareizās proporcijās. Tā aizkavē ādas novecošanos un veicina audu reģenerāciju, uzlabo apasiņošanu.

Injekcijas veic tieši ādā, tā intensificējot vielmaiņas procesus; atjaunojas ūdens balanss, āda tiek intensīvāk barota un mitrināta, aktivizējas fibroblastu šūnas, kas atbildīgas par jaunu kolagēnu šķiedru veidošanos. Kolagēns piešķir ādai tvirtumu. Uzlabojas arī audu mikrocirkulācija. PRP var izmantot sejai, kaklam, dekoltē zonai, ja tur nepieciešams izlīdzināt sīkās krunciņas, tāpat arī plaukstu virspusei un vēderam, lai uzlabotu ādas tonusu. Lieto arī aknes (piņņu) ārstēšanai kombinācijā ar dažādiem medikamentiem.

Ķīmiskais pīlings

Ķīmiskais pīlings ir efektīvs pats par sevi, un to bieži iesaka arī pirms citiem uz ķermeņa estētiku vērstiem pasākumiem, piemēram, ultraskaņas vai radiofrekvences procedūrām vai mezoterapijas. Lāzermedicīnas klīnikā praktizē virspusējo ķīmisko pīlingu ādas virsējā slāņa nolobīšanai, izmantojot glikolskābi. Tā panāk virsējo seklo krunciņu samazināšanos, uzlabojas ādas tonuss un elastība. Ķīmiskais pīlings palīdz arī gadījumos, kad problēmas rada taukaina āda, paplašinātas ādas poras, pazemināts ādas tonuss, virspusēja pigmentācija; tā ir arī palīgprocedūra piņņu ārstēšanā.
Ķīmisko pīlingu var veikt sejai, kaklam un dekoltē zonai. Kurss sastāv no 3–5 procedūrām atkarībā no konkrētā cilvēka ādas tipa un problēmām; intervāls starp procedūrām ir 5–10 dienas.

V shape – problēmzonu korekcijai

Ultraskaņas un radiofrekvences procedūras, kam dots V shape nosaukums, ļauj uzlabot ķermeņa un arī sejas kontūras, samazināt liekos taukaudus problēmzonās, uzlabot ādas elastību, mazināt celulītu, padarīt nemanāmākas strijas. Var apstrādāt gan samērā lielas ķermeņa zonas – vēderu, kājas, sānus, sēžas rajonu, gan arī mazākas zonas, piemēram, «spilventiņus» uz augšstilbiem virs ceļiem, nelielus laukumiņus uz kājām ar īpaši izteiktu celulītu vai nokarenus augšdelmus – tā sauktos peļu vēderiņus. Savukārt sejā problemātiskās zonas ir pazode un vaigi. Uz tauku šūnām iedarbojas tā dēvētā aukstā ultraskaņa, kas tās padara funkcionēt nespējīgas, šūnas tiek pārstrādātas, nonāk asinsritē un tiek izvadītas no organisma līdzīgi kā tauki, ko uzņemam ar uzturu. Unipolārā radiofrekvence sasniedz audus līdz pat 2 cm dziļumā, uzsilda apkārtējo audu masu, paplašina asinsvadus, aktivizē limfātisko sistēmu, kā arī tieši iedarbojas uz ādu, uz kolagēnu. Procedūra tonizē ādu, sekmē ultraskaņas bojāto taukaudu izvadīšanu. Tās jāatkārto 4–6 reizes ar divu nedēļu starplaiku, reizēm vajadzīgas astoņas procedūras.

Vasarā galvenais ir lietot mitrinošus sejas kopšanas līdzekļus un vienmēr atcerēties par pareizu saules aizsargkrēmu lietošanu,
saka Lāzermedicīnas klīnikas dermatoloģe Ineta Mauriņa
Clear lift lāzerprocedūras

Kā jau rāda nosaukums, šīs metodes mērķis ir panākt zināmu liftinga efektu. Tā palīdz atgūt ādas elastību, tonusu un tvirtumu. Clear lift lāzerprocedūras ieteicamas sievietēm, kurām ir pirmās ar novecošanu saistītās izmaiņas ādā, un arī tām, kam šīs izmaiņas ir jau redzamākas, 40–50 gadu vecumā. Viena procedūra ilgst aptuveni pusstundu, un pēc tās nav jāievēro nekādi ierobežojumi. Clear lift lāzerprocedūras atkārto reizi 3–4 nedēļās, pavisam vidēji nepieciešamas 6 reizes. Procedūra ir nesāpīga un droša. Ādā ar lāzeru tiek izsisti mikrotunelīši 3 mm dziļumā un, uzsildot ādas vidējo slāni, tiek stimulētas fibroblastu šūnas, kas ir atbildīgas par kolagēna ražošanu, līdz ar to šūnas strādā aktīvāk, tiek producēts jauna kolagēns, kurš pakāpeniski izlīdzina ādu. Var apstrādāt seju, pazodi, kaklu un dekoltē zonu. Rezultāts redzams apmēram pēc mēneša. Šo metodi var kombinēt ar Impact sistēmu – kad ar ultraskaņas spiedienu ādā ievada aktīvās vielas, piemēram, hialuronskābi, vitamīnus, augšanas faktorus un dažādus citus preparātus.

Mezoterapija

Mezoterapija ir hialuronskābes un citu bioloģiski aktīvu vielu ievadīšana ādā, lai kompensētu dabisko organisma paša saražotās hialuronskābes zudumu, kā arī aktivizētu šūnu darbību. Hialuronskābei piemīt ievērojama spēja piesaistīt ūdeni, tā dziļi mitrina ādu, palīdz atgūt tonusu, elastību, tvirtumu un mirdzumu. Vienlaikus tiek ievadīts arī revitalizējošu vielu kokteilis. Tajā ir vitamīni, kas stimulē svarīgākās šūnu funkcijas; aminoskābes, kas veicina kolagēna un elastīna sintēzi, kā arī antioksidanti, minerālvielas u.c. Mezoterapijas produktus ievada injekciju veidā ādas virskārtā ar īpaši smalku adatu. To var veikt sejai, kaklam, dekoltē zonai, kā arī plaukstu virspusei. Produktā esošo vielu sastāvs un koncentrācija tiek izraudzīta katram pacientam individuāli atkarībā no viņa vecuma un ādas stāvokļa. Iepriekšējā dienā pirms procedūras vēlams atturēties no alkohola lietošanas, lai ierobežotu asinsvadu paplašināšanos. Savukārt nākamajā dienā jāizvairās no atrašanās tiešos saules staros un jālieto saules aizsargkrēms, nav vēlama arī intensīva fiziska slodze. Tūlīt pēc procedūras uz ādas redzamas injekciju pēdas, apsārtumi un nelieli ādas pacēlumiņi, kas parasti dienas laikā izzūd. Retos gadījumos ir arī sīki asinsizplūdumiņi.

Efektīvai kopšanai

Lāzermedicīnas klīnikā iegūta laba pieredze darbā ar Altacare zīmola kosmētiku, kas ietver dažādas produktu līnijas: attīrošos līdzekļus, saules aizsarglīdzekļus, produktus dažādiem ādas tipiem un ādas problēmām, kā arī pēc dažādu kosmētisko/dermatoloģisko procedūru veikšanas, tādējādi vēl vairāk nostiprinot un paildzinot iegūto efektu. Ziemā intensīvi veicām lāzerprocedūras rozācijas («sārtās sejas») ārstēšanai un pirms vasaras iestāšanās saviem pacientiem vienmēr atgādinām, ka ir ļoti svarīga atbilstoša ādas kopšana, lai iegūtais pozitīvais terapijas efekts saglabātos ilgāk.
Vasarā galvenais ir lietot mitrinošus sejas kopšanas līdzekļus un atcerēties par pareizu saules aizsargkrēmu lietošanu. Diemžēl nereti dzirdam, ka saules aizsargkrēmi netiek lietoti to biezās konsistences dēļ. Jāteic, ka mūsdienās ir plaši pieejami dažādas konsistences saules aizsarglīdzekļi gan krēmu, gan gēlu, gan eļļu, gan losjonu veidā. Piemēram, Altacare saules aizsargkrēmi ir maigas konsistences, viegli un nerada spīduma efektu. Ikdienas lietošanai domātajam Altacare dienas krēmam atšķirībā no daudziem citiem saules aizsargfaktors (SPF) ir 30. Dodoties ikdienas gaitās, pietiek šo krēmu uzziest no rīta, bet, ja cilvēks uzturas ārā, saules aizsargkrēms jāuzklāj par jaunu ik pēc 2–3 stundām. Ir arī speciālais aizsargkrēms, kura SPF ir 50. Tas pieejams divos veidos – tonējošais un parastais. Tonējošais saules aizsargkrēms ir īpaši iecienīts, jo piešķir ādai dabisku, skaistu toni un ir matējošs, kas ir īpaša priekšrocība karstā laikā, kad cilvēki vairāk svīst. Lietojot šo krēmu, var efektīvi mazināt nevēlamo ādas spīdumu. Vasarā jāraugās, lai ādas kopšanas līdzekļos būtu mitrinošas sastāvdaļas, piemēram, hialuronskābe. Altacare piedāvā plašu spektru antioksidantu, ko ir īpaši svarīgi lietot tieši vasaras periodā, palīdzot ādai pretoties ārējo kaitīgo faktoru iedarbībai, tādējādi kavējot ādas novecošanās pazīmju veidošanos. Šie produkti pieejami dažādās formās un iepakojumos, tādējādi patiešām katrs klients var izvēlēties sev vispiemērotāko un tīkamāko.
Produktu klāsts ir patiešām plašs, jo īpaši novecošanās problēmu risināšanai, un katram cilvēkam dermatologi var ieteikt to, kas viņa ādai visvairāk nepieciešams.

STARPTAUTISKĀS KONKURĒTSPĒJAS VEICINĀŠANAI
SIA “Flebomedika” ir noslēdzis 2016. Gada 16. Septembrī līgumu Nr.SKV-L_2016/785 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma « Starptautiskās konkurētspējas veicināšana » ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds